Zostań doradcą finansowym

Doradztwo finansowe jest uważane przez niektórych jako zawód, zaś definicja innych określa doradcę finansowego jako specjalistę. Niezależnie od rozumienia tego pojęcia, zostań doradcą finansowym, skupia się na usługach związanych z poradami dotyczącymi np. zarządzania majątkiem, prowadzonych przez profesjonalistę oraz znawcę prawa bankowego. Główne zadanie doradcy finansowego to merytoryczne wspieranie Klienta w jego wyborach inwestycyjnych. Z tego powodu wymagana jest wiedza na temat bankowości oraz prawa podatkowego.

Droga do kariery

Aby zostań doradcą finansowym, nie jest wymagany dyplom wyższej uczelni, a nawet ukończony kurs lub szkolenie. Tak naprawdę doradcą finansowym może zostać każda osoba posiadająca średni wykształcenie i predyspozycje do tego. Jeżeli dana osoba czuje się dobrze w tematyce finansowania, interesuje się giełdą i notowaniami, ma o na szansę na zostanie doradcą finansowym. Oczywiste jest, że osoby z wykształceniem wyższym mają większe szanse na zatrudnienie, ale zasób zdobytej wiedzy i doświadczenia zależy wyłącznie od indywidualnych przedsięwzięć zainteresowanego.

Dobry doradca finansowy

Warto być otwartym, charyzmatycznym i zorganizowanym, by nie tylko zostań doradcą finansowym, ale wyróżnić się na tle innych w branży. Ponadto przydadzą się wysokie zdolności komunikacyjne, dobra pamięć i prezencja. Bardzo ważne, aby zdobyć zaufanie Klienta i sprawiać wrażenie profesjonalisty od początku znajomości. Nie można zapomnieć o kontroli nad stresem, ponieważ bankowość bywa często bardzo stresująca i wymagająca. 

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://phinance.pl/