Unieważnienie kredytu CHF

Wiele osób przed laty zdecydowała się na pożyczkę we frankach szwajcarskich. W tamtych chwilach ważne było dla nich posiadanie środków na swoje wydatki. Jak to jednak wygląda z perspektywy czasu? Frankowicze do tej pory walczą ze spłatą kredytu. Raty kredytu z miesiąca na miesiąc zmieniały się, a dług w niektórych przypadkach nie zmniejszał się, a nawet było go więcej.

Czy istnieje możliwość unieważnienie kredytu CHF?

Jest to możliwe dla kredytów indeksowanych i demonetyzowanych, jednak wtedy gdy istnieje podstawa do złożenia pozwu do sądu i złożenie przesłanki, że istnieje możliwość wygrania sądownie sprawy z bankiem. W rzeczywistości i w praktyce uznanie wcześniej zawartego kredytu za nieważny lub nigdy niezawarty prowadzi do jego rozwiązania. Po unieważnienie kredytu chf kwota pobrana przez kredytobiorcę zostaje zwrócona do banku, ten z kolei zwraca sumę należności dotychczas oddanych przez drugą stronę.

unieważnienie kredytu we frankach
W przypadku kiedy kredyt nie został oddany w całości, banki często zwracają całą należność, warto wtedy skorzystać z porad kancelarii prawnej zajmującej się kredytami frankowymi.

Jakie kroki należy podjąć w przypadku chęci unieważnienie kredytu CHF?

Pierwszym krokiem, jaki należałoby wykonać, jest zgłoszenie się do odpowiednich specjalistów. Istnieją kancelarie prawne specjalizujące się w kredytach frankowych. Zgłoszenie się do nich w sprawie naszego kredytu z pewnością ułatwi sprawę rozwiązania umowy z bankiem. W wielu przypadkach kredytobiorca wychodzi ze sprawy z zyskiem w przypadku wygrania procesu sądowego.

Dowiedz się więcej na https://rgw.com.pl/kredyty-frankowe-infolinia/!