Rozwód warszawa

Rozwód warszawa to dla każdego trudna chwila, nieważne z jakich powodów uznaje się rozpad małżeństwa. W tym burzliwym okresie, warto mieć przy sobie osobę, która nas wesprze i da nadzieję na lepsze jutro. Aby zminimalizować nawarstwiający się stres i problemy z tytułu końca małżeństwa, warto skorzystać z usług wykwalifikowanych adwokatów, którzy służą radą i pomogą przejść przez ten trudny czas.

Warunki rozwodu

Rozwód warszawa może zostać dokonany w momencie spełnienia jednego z dwóch warunków: nastąpił zupełny rozpad pożycia lub też nastąpił trwały rozpad pożycia. Kryteria te narzucone zostały przez Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy. Wiąże się to z zasadą dobra dziecka i ochrony rodziny, które uważane są w prawie rodzinnym za priorytetowe i najważniejsze, a rozwód warszawa jest od nich kluczowo uzależniony.

rozwód warszawa

Przeszkody podczas rozwiązywania małżeństwa

Rozwód warszawa nie może dojść do skutku, kiedy mimo występowania wymaganych zjawisk, wynikną komplikacje i przeszkody rozwodowe, takie jak:

  • priorytetowe dobro wspólnych, małoletnich dzieci – rozwód warszawa nie może osłabić relacji rodzicielskich między dzieckiem a rodzicem, a także po rozwodzie nie może dojść do zaniedbania potrzeb materialnych oraz emocjonalnych dziecka,
  • brak zgody współmałżonka niewinnego rozpadu pożycia,
  • sprzeczność z zasadami współżycia społecznego- występuje w momencie, kiedy rozwód warszawa byłby niezgodny z zasadami moralnymi, obyczajowymi, normami społecznymi lub poczuciem sprawiedliwości. Jest to sprawa bardzo indywidualna i wymaga dogłębnego zbadania przez skład sędziowski.

Dowiedz się więcej o rozwodach