Na czym polega ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni Twoją własność, jeśli przyjdzie pora na pokrycie szkód, które zostały przez Ciebie spowodowane lub jeśli nie wywiążesz się z jakiejś umowy. Do posiadania tego ubezpieczenia jest zobowiązana każda osoba, która posiada samochód lub inny pojazd mechaniczny. Skutki nieumyślnego mogą być na tyle wysokie, że nie będziesz w stanie pokryć ich kosztów, więc porównywanie OC na różnych stronach i ostatecznie decyzja o zakupie jest czymś koniecznym.

Zakres ubezpieczenia

Dokładny zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej został określony ustawą, dlatego nie ma możliwości jego zmiany. Standardowa umowa jest zawiązywana na okres 12 miesięcy. Po jej zakończeniu automatycznie się wydłuża, ale jeśli chcesz zdecydować się na inne towarzystwo ubezpieczeniowe i wziąć się za porównywanie OC w innych firmach, możesz pisemnie wypowiedzieć umowę. Musisz to jednak zrobić najpóźniej dzień przed jej zakończeniem. Aby złożyć dokument, możesz udać się do ubezpieczyciela albo wysłać go pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

porównywanie OC

Jak wygląda porównywanie OC?

Ceny ubezpieczenia nie są takie same w każdej firmie. Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą oferować różne ceny oraz zakres ochrony przed niespodziewanymi zdarzeniami, więc warto dobrze sprawdzić informacje na poszczególnych stronach. Na szczęście istnieją serwisy internetowe, które ułatwiają porównywanie OC, poprzez zebranie ich w jednym miejscu. Zostają tam wyświetlone kluczowe fragmenty ofert, dzięki czemu znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia nie stanowi większego problemu. Wystarczy uzupełnić dane w formularzu i poczekać na porównywanie OC, biorąc pod uwagę obliczenie składki i przedstawienie sugestii poszczególnych towarzystw.

Chcesz wiedzieć więcej na temat OC? Odwiedź stronę: https://phinance.pl/ubezpieczenia-majatku