Księgowość online

W tak szybkich i dynamicznie zmieniających się czasach, załatwianie spraw zdalnie, za pomocą sprzętów elektronicznych, to niesamowite ułatwienie. Obecnie jesteśmy w stanie zakupić ubrania, jedzenie, wakacje czy też prowadzić biznes zdalnie lub zlecić komuś wykonanie prac w księgowość online dla naszej firmy.

Czym jest ta forma księgowości?

Ten rodzaj księgowości skupia się na opiece zdalnej nad rachunkami klientów wraz z połączeniem i wykorzystaniem specjalnych programów księgowych.
Księgowość online wykorzystuje takie narzędzia, jak program do fakturowania z CRM oraz OCR z elektronicznym archiwum kosztów i CRM. Oba programy bazują na automatyce i pomagają w usprawnianiu prac księgowych.
Księgowość online pozwala, na bezpieczną i sprawną obsługę księgowości w firmie bez konieczności stacjonarnych spotkań – wszystkie kwestie do omówienia, można załatwić drogą elektroniczną.

księgowość onlineDla kogo jest ona dedykowana?

Księgowość online będzie niezwykle przydatna dla osób samozatrudnionych czy właścicieli małych lub mikro przedsiębiorstw, w szczególności dla osób działających na terenie Polski, ale nie przebywających w granicach państwa.

Czym zajmuje się księgowość online?

Do zadań księgowość online zaliczamy między innymi:

  • ewidencja i amortyzacja wyposażenia, środków trwałych i pojazdów,
  • rejestrowanie wszelkich przychodów i kosztów,
  • składek ubezpieczenia (ZUS) oraz obliczanie zobowiązań podatkowych (dochodowy, VAT),
  • Tworzenie oraz wysyłanie do Urzędu Skarbowego JPK,
  • wystawianie faktur.

Sprawdź więcej na https://cksk.pl/ksiegowosc-online/