Fundacja obywatelska

Czym zajmuje się fundacja obywatelska?

Fundacja obywatelska ma na celu wykonywanie niezależnych działań obywatelskich zgodnych z zapisami w karcie. Środki na swoje działania pozyskuje ze zbiórek od obywateli i obywatelek, tym samym szerząc swoje postulaty.

fundacja obywatelska 2

Jaki jest motyw powstania tego typu fundacji?

Fundacja obywatelska zazwyczaj utworzona jest przez osoby, które pracują w różnych dziedzinach, takich jak prawo, medycyna czy edukacja. Motywacją do stworzenia fundacja obywatelska jest zazwyczaj jakieś wydarzenie z życia któregoś z członków lub jego osobiste przekonania. Poprzez znalezienie motywacji, zbiera on grupę zaufanych osób, by następnie rozpocząć działalność.

Członkowie fundacja obywatelska swoje działanie zazwyczaj uzasadniają chęcią poprawy jakości życia w Polsce oraz szerzeniem wiedzy o przestrzeganiu praw człowieka. Mają oni a celu wpłynąć na władzę tak, aby ta spełniła oczekiwania społeczeństwa.

Jakie są cele fundacji obywatelskiej?

Działania fundacja obywatelska skierowane są przede wszystkim ku poprawie życia społecznego w kraju. Na to wpływa również regulacja zasad prawnych obowiązujących w ustawach. Szerzenie działalności i zasad fundacja obywatelska ma również na celu budowanie świadomości wśród społeczeństwa obywatelskiego oraz pogłębiania więzi między ludźmi. Społeczeństwo, będąc tym samym silniejsze, może z łatwością kontrolować władzę oraz skutecznie wpływać na jej decyzje. Jest to niezwykle ważne, aby państwo mogło funkcjonować wedle zasad większości i z przestrzeganiem niezwykle ważnych praw człowieka.