Doradca hipoteczny warszawa

Doradca hipoteczny warszawa przyda się nam w sytuacji, gdy będziemy chcieli wziąć kredyt, jednak niezbyt dobrze się na tym znamy. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Czym zajmuje się doradca hipoteczny?

Doradca hipoteczny warszawa zajmuje się pomocą klientowi w uzyskaniu najkorzystniejszego kredytu. Jego zadaniem jest przedstawienie klientowi ofert kredytowych kilku banków naraz. Doradca hipoteczny warszawa to termin zdefiniowany prawnie i jest to osoba uzyskująca korzyści finansowe w zamian za przygotowanie, oferowanie i zawieranie umowy o kredyt. Zawiera on umowę z klientem. Doradca hipoteczny warszawa musi być wpisany w KNF, nie może być w przeszłości karany i ograniczony jest ustawą o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami z 23 marca 2017 roku.

doradca hipoteczny warszawa

Jak rozpoznać dobrego doradcę?

Jak w każdej dziedzinie, istnieją lepsi i gorsi doradca hipoteczny warszawa. Ważne, aby przed udaniem się do takiej osoby, dokładnie sprawdzić opinie na jej temat i upewnić się, że mamy do czynienia z profesjonalistą. Jeśli udamy się do nieodpowiedniej osoby, może to skutkować przyszłymi problemami finansowymi i wprowadzeniem się w długi. Dobry doradca hipoteczny warszawa powinien regularnie informować o postępach, być niezależnym i potrafić dobrze negocjować. Oprócz tego doradca hipoteczny warszawa ma obowiązek informowania o tym, z jakimi instytucjami współpracuje. Warto pamiętać, że doradca hipoteczny ma tym większą prowizję, im większy kredyt załatwi. Zasada ta daje pośrednikowi duże pole do popisu i dlatego też należy odpowiednio sprawdzić osobę, do której chcemy się udać.

Poznaj więcej informacji na https://consulter.pl/kredyty-i-pozyczki/!