Właściwa pielęgnacja drzew i krzewów

Mieszkańcy dużych miast z przyjemnością odwiedzają zadbane parki oraz spacerują latem cienistymi, estetycznie utrzymanymi alejami.

Chętnie spędzają także czas na terenie ogródków działkowych, w których niejednokrotnie uprawiają oprócz kwiatów czy warzyw drzewa i krzewy owocowe. W związku z tym, istotnego znaczenia nabiera właściwa pielęgnacja drzew oraz krzewów w aglomeracjach miejskich – ich odpowiednie przycinanie, prowadzenie, regularny oprysk oraz nawożenie.

W tej właśnie dziedzinie, jaką stanowi pielęgnacja drzew Kraków

oferuje szeroki zakres usług realizowanych przez wykwalifikowanych, doświadczonych ogrodników pracujących z oddaniem i pasją. Przycinanie drzew, w tym usuwanie chorych czy połamanych konarów oraz gałęzi pomaga im zachować zdrowie, umożliwia kształtowanie i zapobiega chaotycznemu rozrostowi. Młode drzewa natomiast mogą być przywiązywane do słupów czy żerdzi, by rosły prosto.

W celu ochrony przed szkodnikami pod koniec zimy wykonuje się odpowiednie opryski.

Gdy w grę wchodzą drzewa owocowe należy bacznie przestrzegać czasu oprysku, by substancje chemiczne nie przeniknęły do kształtujących się owoców – do ich zawiązków. Z kolei regularne nawożenie przyczyni się do obfitych zbiorów i pięknego wzrostu drzewa.

Drzewa rosnące we wspomnianych wyżej parkach oraz wzdłuż alei spacerowych również powinny być przycinane z uwagi na bezpieczeństwo przechodniów – stąd usuwanie chorych, obumarłych konarów, które mogłyby upaść w niekontrolowany sposób. Względy estetyczne też mają w tym przypadku znaczenie – pięknie uformowane, fachowo prowadzone drzewa i krzewy cieszą oko spacerowiczów i stanowią urokliwą scenerię dla rodzinnych fotografii czy nawet zdjęć w plenerze realizowanych przez nowożeńców.

Usługi związane z pielęgnacją i wycinką obumarłych drzew świadczą specjalistyczne firmy,

posiadające nowoczesny sprzęt oraz zatrudniające wykwalifikowanych pracowników. Firmy takie zajmują się na przykład rozdrabnianiem fragmentów drzew rębakiem czy wycinką alpinistyczną drzew.