W naszych rękach, twoja działka.

usługi geodezyjne Gołdap

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad pracą geodety?

W jakim celu, jeden biega cały czas z łatą, podczas gdy drugi coś odczytuje z urządzenia? Czy to takie ważne, aby co do centymetra znać swoje rozmiary działek?

Praca geodety jest bardzo ważna, to ona pozwala wyznaczyć na przykład procentowe zalesienie kraju, to właśnie pomiary godzą spór między sąsiadami, i to właśnie wytyczne działki są pomocne do projektowania na przykład ogrodu.

Usługi geodezyjne Gołdap, są specjalistami w swej dziedzinie, to właśnie oni są w stanie rozwiązać spór sąsiedzki, czy wspomóc projektanta architektury ogrodowej. To właśnie od nich dowiesz się, jak będzie przebiegała inwestycja oraz czy jest ona w ogóle możliwa.

Pomiary geodezyjne są jedne z najbardziej dokładnych pomiarów. Można śmiało powiedzieć, że to właśnie on nich się zaczyna. Od wytyczenia punktu, po pomiar całej działki. To własnie one są podstawowymi danymi do tworzenia map, czy wprowadzania zmian.

Kolejnym atutem usług geodezyjnych, jest fakt, że podczas budowy, bez geodety się nie obejdzie. To on jest odpowiedzialny za wykonanie mapy do celów projektowych w skali 1:500, to od tej mapy zaczyna się przygoda z budową domu.

Usługi geodezyjne dzielą się ze względu na prace:

– pierwsze to prace przygotowawcze i projektowe, do których należą podział nieruchomości, wznowienie granic, niwelacje terenu, czy inwentaryzacje architektoniczne

– drugie to prace realizacyjne, tutaj można śmiało wymienić tyczenie budynków i ich elementów jak na przykład ścieżek, pomiary kontrolne konstrukcji czy nadzór inwestorski

– trzecią formą prac jaką geodezja się zajmuje, są to prace po wykonawcze, które obejmują inwentaryzacje budynków, pomiary powierzchni mieszkań czy inwentaryzacje pomieszczeń gospodarczych.

Jeżeli planujesz budowę domu bądź podejrzewasz, że sąsiad przywłaszczył sobie część twojej działki, skorzystaj z usług geodezyjnych.