W jakich butach do ślubu?

buty damskie i męskie, retro

Wybór priorytetów

Ślub- najważniejszy dzień w życiu. Każda mała dziewczynka marzy o idealnym, bajkowym weselu, na którym będzie wyglądała jak prawdziwa księżniczka.
Wybór sali, samochodu, kościoła, zapraszanie gości i wszystkie przygotowania zajmują tak wiele czasu, że często brakuje go na skupienie się na swoim wyglądzie. A przecież to dla panny młodej powinno stanowić priorytet.

Wybór odpowiedniej sukni do ślubu trwa za zwyczaj nawet kilka tygodni. Ale naprawdę warto. Gdy w końcu znajdziemy tą idealną, stajemy się najszczęśliwszymi kobietami na świecie. No dobrze. Sukienkę już mamy. I co dalej? Przecież nie tylko sukienka stanowi nasz bajkowy strój. Potrzebne są również idealnie pasujące dodatki, a przede wszystkim buty.

Buty

Buty ślubne muszą nie tylko pasować do sukienki, być piękne, wręcz idealne. Muszą także- i to powinno być decydującym czynnikiem przy ich wyborze- być wygodne. Przecież to właśnie w nich mamy wyglądać jak księżniczki i przetańczyć ze świeżo poślubionym małżonkiem całą noc. Nie one stanowić problemu, o którym będziemy myślały przez całą imprezę. Nie mogą cisnąć, ani sprawiać, że już po pierwszej godzinie będziemy marzyły tylko o tym, aby je wreszcie z siebie ściągnąć.

Kupując buty do ślubu musimy przemyśleć, w jakim obcasie wytrzymamy aż do rana. Wiadomo, że buty z niebiańsko wysokimi szpilkami prezentują się cudownie. Ale takie obuwie niestety jest zazwyczaj totalnie niewygodne. Przeciętna kobieta nie jest przyzwyczajona do chodzenia w czymś takim, nie jesteśmy przecież modelkami, które pół życia spędzają w takich butach. Wybierając więc obcas, nie przesadzajmy. Lepiej wziąć niższy, niż potem żałować.
Ostatnią bardzo ważną kwestią jest to, aby ślubne buty kupić kilka tygodni wcześniej, aby je porządnie przymierzyć w domu, rozchodzić i w razie czego, aby mieć jeszcze czas na zakup innych.

Damskie buty sklep do ślubu są tak samo ważne jak sukienka, więc zastanówmy się dobrze przy ich wyborze.