W jaki sposób osłonić kociaka przed upadkiem?

Mając kota oraz mieszkając na górnych poziomach jesteśmy przymuszeni do przebywania za siecią.
W przypadku gdy mamy taras lub nasze okna są cały czas otwarte, przede wszystkim w czasie letnim, zmuszeni bywamy do zamontowania zabezpieczenia.

siatka ochronna

Sieć dla kota

Siatka ochronna na okno, będzie stworzona ze sznurka lub metalu, będzie prosta w zamontowaniu, jeśli jednakowoż boimy się, iż nasz kot może ją uszkodzić lub nie ochroni ona zupełnie naszego okna skorzystajmy z siatki umocnionej. Siatka na balkon dla kota znajduje się w sklepach budowlanych. Sieć będzie materiałem wytrzymałym na promieniowanie ultrafioletowe oraz okoliczności atmosferyczne.
Dobrze jeżeli własny balkon ma pułap, wówczas nie jesteśmy zmuszeni przetwarzać jakichś ponadprogramowych i wyszukanych ram ochronnych.
Do zainstalowania siatki na balkonie konieczna bywa nam bez wątpienia wspomniana siatka, wkręty zaporowe o jak w największym stopniu zamkniętej końcówce oraz drągi lub stabilny kabel, z jakiego skonstruujemy oparcie dla zaczepienia sieci.

siatka dla kota

Dobre zakładanie

Gdy uformujemy już oraz zainstalujemy przytoczony szkielet, pomnijmy, aby naciągając siatkę, była ona rozwinięta równomiernie a także ściśle, należy ubezpieczyć przestrzeń z którejkolwiek strony, by nasz pupil nie miał możliwości wydostania się na zewnątrz. Oka sieci winny układać romby o drobnej średnicy. Jeśli okaże się, że sieci jest za mało napięte, zacznijmy raz jeszcze aż do poprawnego efektu, chyba że istotnie niepoprawnie wymierzyliśmy wymiar zabezpieczenia.
Spadnięcie z dużej wysokości, na nieszczęście także dla kociaków kończą się tragicznie. Stale o tym pomnijmy oraz zabezpieczmy wszystkie obszary newralgiczne.
Istnieją nawet specjalistyczne przedsiębiorstwa, które doskonalą się w ochranianiu tarasów i okiennic. Może być to jakkolwiek przyjemność bardzo droga, przy odrobinie dokładności a także poświęcenia swojego życia sieć taką zdołamy zamontować jednakże sami, tak jak nuże powyżej zostało to zaprezentowane.
Dla poczucia bezpieczeństwa własnego kota, mieszkajmy przeto za siatką.