Typy reklam mijanych na drogach

Na ulicach niezwykle często zauważamy szyldy z reklamą a także litery, wszystkie są podświetlone i niezwykle dobrze zauważalne z jak najdalszej odległości. Słynne kasetony świetlne, dwustronne lub jednostronne, wykonane z profili aluminiowych podają wiadomości reklamowe jasno a przy tym dobitnie. Literalnie dobitnie ponieważ zainstalowane w tego rodzaju kasetonach elementy elektroniczne dają światło jasne oraz niesłychanie długotrwałe.

Przód tych kasetonów to najczęściej płyta z poliwęglanu mleczna czy też przezroczysta, na której naklejona zostaje samolepiąca folijka z wydrukowaną informacją o charakterze reklamowym. Przemieszczając się wozem ulicami niejednej miejscowości zauważamy, zwłaszcza wieczorową porą rozjaśnione trasy pełne kasetonów świetlnych, świecących w różnych barwach a także dające konkretne informacje i komunikaty reklamowe.

Kasetony świetlne

Przy przeróżnych trasach prowadzących do miast a zwłaszcza na stacje paliw, zauważamy stojące, wysokie pylony cenowe. Mowa o całych kolumnach świetlnych z danymi, na przykład z ceną paliw. Takie pylony są robione również niczym kasetony świetlne, jednak są to niezwykle obszerne konstrukcje. Gigantyczne ramy z aluminium, z dodanymi płytami otoczonymi folią, a we wnętrzu zamontowane są barwne albo białe diody led. Zarówno pylony jak i kasetony świetlne wykazują odporność na każdego rodzaju warunki meteorologiczne i na wszelkiego rodzaju temperatury, spełniają swoją rolę nadzwyczaj długo i bezawaryjnie. Niezwykle atrakcyjną postacią reklamy są litery przestrzenne, tego rodzaju litery produkowane ze styroduru, szkła organicznego, pvc, chromium lub miedzi, występują również podświetlane literki, montuje się je na zewnątrz i od wewnątrz budynków. Wszystkie rozświetlone reklamy prezentują się niezwykle ładnie, ale lokowane bez umiaru na budynkach sprawiają, że nie raz sztandarowe strefy aglomeracji wyglądają niczym słupy z ogłoszeniami. Wszelkiego rodzaju przepisy rozmieszczania reklam na budynkach istnieją, ale są bardzo często bagatelizowane poprzez reklamodawców. Tablice, kasetony świetlne czy litery przestrzenne powinny być umieszczane w przestrzeni miasta tak, ażeby żadnemu mieszkańcowi nie wadziły, w niektórych przypadkach zamiar zamieszczenia reklamy należy zgłosić do starostwa.