Typy materacy do łóżka

Sen jest niejaką z najfajniejszych a jednocześnie najważniejszych czynności we własnym trwaniu. Żeby jednak drzemać dorodnie i pożytecznie niezbędny jest stosowny materac. Jaki dobry materac do spania wskazane jest wyłowić?


Materace miękkie

Poświęcone są one dla dzieciaków i osobistości ważących mniej niż 60 kilogramów. Skonstruowane są z pianki termoelastycznej, dzięki której są puszyste i niesłychanie pożyteczne. Tego rodzaju materace są zwłaszcza właściwe nie tylko dla ludzi kochających drzemać na miękkich powierzchniach, ale podobnie dla osób z lekkimi urazami, dlatego że ten wariant podłoża zagłusza odczucie bólu.

Materace twarde

Powinny z nich korzystać postaci ważące od osiemdziesięciu do 100 kilogramów. Wyścielane potrafią być m.in. matą kokosową, która opisuje się szczególną twardością. Nie ulega ona odkształceniom a także dobrze podpiera kręgosłup. Mata kokosowa zawiera także cechy antyalergiczne.

Twarde czy miękkie

Biorąc konkretny typ materaca, należy dopasować go do własnych parametrów. Postaci ważące mniejszą ilość, o znikomej budowie ciała, lepiej będą się czuły, używając z materacy miękkich bądź zwykle twardych.


Inne rodzaje

Uczuleniowcy powinni stosować z materacy wykonanych albo ze nadmienionej maty kokosowej, albo z lateksu, który przynosi potężną przewiewność i zmniejsza gromadzenie się kurzu. Dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa wyborny będzie materac ortopedyczny do spania. Warto nadmienić, iż materace rehabilitacyjne zależą niższemu podatkowi VAT. Małżeństwa natomiast muszą zainwestować w materace kieszeniowe. Ich struktura działa, że powierzchnia odpowiada na nacisk punktowo, dzięki czemu nie rozróżniamy ruchów osobistego partnera.

Przed bezwarunkowym wyborem najlepiej wypróbować materac, położąc się na nim. Tylko wówczas wyłowimy wygodny i zdrowy dla nas wariant.
Źródło: mildis.pl