Torby wielokrotnego użytku – dlaczego są ważne

Wszyscy mamy świadomość, że wielorazowe torby z marketów nie są najlepszym, co spotkało środowisko. Mamy jednak realny wpływ na to, jak wygląda świat dookoła i możemy ich nie używać – ponieważ istnieje dla nich wiele lepszych, przyjaznych przyrodzie rozwiązań. Są to przede wszystkim torby wielokrotnego użytku. To proste rozwiązanie, aby nie dokładać się do degradacji środowiska swoimi działaniami.

Torby wielokrotnego użytku – jak o nich nie zapominać?

Chyba to jest naszym największym problemem. Wszyscy mamy torby wielokrotnego użytku. W domu. A potem nagle jesteśmy w sklepie, czas zapakować zakupy i torby nie ma. Wtedy mamy kilka opcji – usiłować spakować nasze zakupy do torebki, czy wziąć je wszystkie do rąk – kiedy są niewielkie, taka akcja ma szanse powodzenia. Możemy również ze wstydem poprosić o reklamówkę jednorazową i do niej dopłacić.

torby wielokrotnego użytku

Zdarza się każdemu. Jeśli dwa pierwsze rozwiązania nas nie satysfakcjonują, kupujemy kolejne torby wielokrotnego użytku, mimo faktu, że w domu moglibyśmy otworzyć ich mały sklep.

Jak więc nie zapominać o torbach?

Po pierwsze – mieć je zawsze przy sobie. Niezależnie czy planujemy zakupy, czy nie. Złożone torby wielokrotnego użytku nie zajmują zbyt wiele miejsca, więc bez problemu można wrzucić jedną czy dwie do torby lub plecaka, z którym to chodzimy do pracy albo na uczelnię.

torby wielokrotnego użytku

Jeśli poruszamy się samochodem, dobrze wrzucić kilka toreb do bagażnika, żeby zawsze były pod ręką. W domu natomiast dobrze trzymać torby wielokrotnego użytku blisko wyjścia, na przykład przy drzwiach w przedpokoju. Wtedy powinny zwrócić naszą uwagę, zanim wyjdziemy z domu.