Technologia BIM

Technologia BIM to przełomowe narzędzie informatyczne stosowane w branży AEC (inżynieryjnej, architektonicznej oraz budowlanej). Pozwala ona w innowacyjny sposób projektować obiekty oraz zarządzać danymi na każdym etapie procesu inwestycyjnego

Technologia BIM — czym jest?

Technologia BIM, czyli z angielskiego Building Information Modeling, oznacza modelowanie informacji o budynku. Ta technologia pozwala na wykreowanie wielowymiarowej, cyfrowej makiety budowli. Technologia BIM umożliwia wszystkim podmiotom związanym z przebiegiem danej inwestycji — nie tylko  architektom, ale również  inwestorom czy wykonawcom — na śledzenie projektu na każdym etapie procesu — od powstawania budynku, po jego użytkowanie, a nawet likwidację. Co ważniejsze, technologia BIM to doskonałe narzędzie informatyczne do koordynowania działań całego zespołu, zaangażowanego w przedsięwzięcie budowlane.

Technologia BIM

Dlaczego technologia BIM?

Po wprowadzeniu przez architekta wszystkich trójwymiarowych elementów budynku, ich parametry można dowolnie modyfikować, aż do uzyskania satysfakcjonującego dla wszystkich efektu.  Technologia BIM daje możliwość wyeliminowania usterek na wczesnym etapie budowy. Jest też chętnie stosowana przy przebudowie już istniejących budynków. Kluczowa jest  także wymiana informacji pomiędzy współtwórcami projektu. Efektywna ścieżka komunikacyjna, jaką gwarantuje technologia BIM, pozwala zaoszczędzić wiele czasu, a przede wszystkim pieniędzy, ponieważ wszelkie zmiany wprowadzane są etapie projektowym, a nie wykonawczym.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://bimup.tech/