Szkoła online

W dzisiejszych czasach edukacja stoi na bardzo wysokim poziomie w większości państw. Nauka i wysokie wykształcenie dają duże możliwości człowiekowi w przyszłości i bez wątpienia powinna być pielęgnowana. Na dzień dzisiejszy stosuje się coraz to nowe metody kształcenia osób w społeczeństwie. Odchodzi się od tradycyjnych metod edukacji, które zastępowane są unowocześnieniami technologicznymi. Duży wpływ na takie możliwości ma właśnie rozwój i świadomość społeczna. Wiedza nie musi być już przekazywana w standardowy sposób w szkołach przez nauczycieli. Świat poszedł do przodu, gdzie tradycyjne metody zastępuje tak zwany e-nauczanie. Oczywiście jest wielu zwolenników jak i przeciwników takich nowoczesnych rozwiązań. Główną wadą jest utrata kontaktów międzyludzkich. Na dzień dzisiejszy coraz więcej osób zmaga się z poważną chorobą jaką jest depresja, a brak spotkań z innymi ludźmi pogarsza te statystkę.
E-learning wiąże się przede wszystkim z samodzielną motywacją do nauki. W przeciwieństwie do standardowego przekazywania wiedzy w którym mamy do czynienia z dyscypliną, tutaj możemy zrzucić winę, że nie mogliśmy uczestniczyć w danym kursie, gdyż mamy zbyt wolne połączenie z internetem, a zmiana dostawcy wiąże się z dużymi kosztami, na które nie każdy może sobie niestety pozwolić. Także urządzenia na których otrzymujemy nauki dydaktyczne powinny być na dość wysokim poziomie, nie możemy pozwolić aby nasze smartfony czy komputery miały niewystarczające parametry aby swobodnie korzystać z e-learningu.
E-edukacja posiada wiele wad, ale także jest sporo zalet, które warto zaprezentować. Na głównym miejscu stoi oszczędność czasu. Nie musimy dojeżdżać do miejsca, w którym będziemy się uczyli, śniadanie możemy jeść podczas uczestniczenia w nauczaniu przez internet. Wydatki związane z dojazdami są już nie istotne. Dla osób nieśmiałych nauka przez internet to coś potrzebnego, nie muszą bać się, że nie zostaną dobrze przyjęci w tradycyjnej klasie.
Nauka online to dobry sposób przekazywania wiedzy, natomiast trzeba będzie jeszcze poczekać, gdyż nie każde państwo jest gotowe odejść od normalnego systemu nauczania.

http://welearning.pl/platforma-e-learningowa