Skuteczna regeneracja dwumasy

Obecnie na rynku motoryzacyjnym cieszy się coraz większą popularnością decyzja o regeneracji podzespołu jakim jest koło dwumasowe. Doświadczone serwisy specjalizują się w naprawie zużytych kół dwumasowych. Specjaliści z branży uważają, iż regenerację koła dwumasowego można przeprowadzić z dużą skutecznością na oryginalnych, wyeksploatowanych podzespołach. Za wykonaną usługę naprawy koła dwumasowego udzielana jest zazwyczaj tylko gwarancja rozruchowa. Wśród wszystkich firm zajmujących się regeneracją są też i takie, które udzielają gwarancji na okres od 1 – 2 lat. Należy pamiętać jednak, że na stan podzespołu po regeneracji w głównej mierze przyczyni się styl jazdy.

Warunkiem naprawy dwumasy w firmie specjalistycznej jest dostarczenie zdemontowanego podzespołu.

Taka renowacja jest w znacznej mierze uzależniona od stopnia uszkodzenia i może potrwać do kilku godzin. Wyeksploatowane koło dwumasowe można poddać regeneracji głównie ze względu na zysk, ponieważ usługa naprawy koła dwumasowego jest znacznie niższa, od ceny zakupu nowej nieszablonowej dwumasy. Czy opłaca się regeneracja dwumasy?
Aby zdecydować się na taki zabieg zdecydowanie warto zapoznać się z cenami dobrej jakości zamienników. Można wymienić tu takie marki jak: Valeo, Japanparts, LuK, Exedy, Sachs, Asin, Ashika i Blue Print. Jeżeli zakupimy podzespoły tych znanych producentów mamy dużą pewność, iż dany produkt jest nowy, a często identyczny jak część oryginalna.
Poza tym, w przypadku znanego producenta Blue Print gwarancja wynosi nawet 3 lata. Wtenczas może wyjść na jaw, iż naprawa nie będzie opłacalna. W czasie regeneracji dwumasy naprawie będą bowiem podlegać wszystkie uszkodzone elementy wewnątrz koła, dzięki którym ono dobrze działa.
	regeneracja dwumasy

Koło dwumasowe trzeba będzie poddać pełnej obróbce, poprzez toczenie i szlifowanie nierównej powierzchni, spowodowanych pracą tarczy sprzęgła. Poza tym kończąc naprawę, należy dobrze wyważyć koło dwumasowe. Jest to konieczny zabieg podczas wykonywania procesu regeneracji, zapewniający jego prawidłową pracę. Należy pamiętać, że bardzo ryzykowna jest i nieopłacalna wymiana koła dwumasowego na inną używaną część, gdyż przez takie nieodpowiedzialne rozwiązanie może dojść do uszkodzenia skrzyni biegów oraz silnika.