Prosty glamour, czyli jak mieć stylowe mieszkanie niewielkim kosztem

Po przeczytaniu tytułu z pewnością cisną się na usta słowa protestu: przecież to oksymoron! W końcu aby coś było glamour, trzeba się napracować, wydać sporo pieniędzy, jednym słowem postarać, więc na pewno nie jest to łatwe. Chcę cię przekonać, że ten tytuł, to nie pomyłka.

glamour

glamour
Po pierwsze światło

Światło jest najważniejsze. To ono tworzy klimat mieszkania. Jeżeli więc zdecydowałaś się na styl glamour, warto by było ono dramatyczne, lekko przyciemnione. Na suficie świetnie sprawdzą się abażury z kryształów. W tej chwili można je niedrogo kupić w wielu miejscach. Oprócz tego, warto pamiętać o kinkietach, które powinny być dyskretne, eleganckie, oświetlać ściany, wydobywając ich barwę. Doskonale sprawdzą się farby w różnych odcieniach beżu, brązu, fioletu. Ciekawie będzie, jeśli przy ścianach umieścisz ławy glamour, które punktowo oświetlą halogeny. Dopełnieniem naszego oświetlenia powinny być lampy podłogowe i stołowe, o mięsistych ciemnych abażurach. Na pewno faktura aksamitu pozwala osiągnąć w sposób łatwy glamour. Stylowo będą się również prezentowały szkliste lampiony i matowe świece. Im więcej tym lepiej. Możesz ustawić je w portalu, będącym atrapą kominka.

Nie zapomnij o zasłonach

Dekoracja okna to również bardzo ważny element. Masz zasadniczo dwie możliwości by osiągnąć w sposób łatwy glamour. Możesz zdecydować się na rolety rzymskie lub zasłony. Nie jest ważne co wybierzesz, powinny być one ciężkie, mięsiste, stanowić spójną całość z abażurami lamp. Zalecane kolory to śliwka, brąz, beż, zimny róż. Dobrze sprawdza się również czerń. Jeżeli decydujesz się na wzory, to raczej powinny być one dyskretne, chyba, że postawisz na stonowany dywan. Ale o tym za chwilę.

Uczyń swoją podłogę stylową

Aby osiągnąć zamierzony efekt, nie trzeba od razu inwestować w podłogę z najwyższej jakości drewna. Wystarczy, że położysz na niej dywan, komponujący się z całością. Co będzie pasowało do naszego wnętrza? Raczej nie zdecydujemy się na, jakże modny ostatnio chodnik tkany na płasko, a wybierzemy mięsisty, przytulny włochacz, na którym z przyjemnością będziemy oddawać się lekturze stylowych magazynów.

Tym sposobem potwierdziło się, że diabeł tkwi w szczegółach i styl w mieszkaniu da się zbudować dodatkami.