Produkcja gier video.

Jagex, Irem, Tose – to tylko niektóre z wielkich przedsiębiorstw produkujących gry video.

Obecna fala zalewa rynek, oferując coraz to nowsze i lepsze grafiki, bardziej rozbudowane fabuły i dodatki, dzięki którym gracz może poczuć, że świat wirtualny wcale nie różni się od tego rzeczywistego. Tu powstaje pytanie, jak bardzo gry video wpływają na życie ludzi na całym świecie. Niektórzy dorośli zakładają, że filmy, telewizja i gry wideo mają zły wpływ na dzieci i obwiniają te media za powodowanie różnych problemów. Wydaje się, że różne badania potwierdzają związek między przemocą w mediach, a złym zachowaniem wśród dzieci.Gry wideo mogą pomóc w skupieniu uwagi. Pewnie mało kto wie, ale
Tose to również kurs języka angielskiego dla marynarzy.

tose

tose

W skrócie, ponad 150 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych regularnie gra w gry wideo lub co najmniej 3 godziny w tygodniu.

Przeciętny amerykański gracz to 35-letni dorosły, z 72% graczy w wieku 18 lat lub starszych. W przypadku korzystania z gier wideo przez dzieci większość rodziców – 71 procent – wskazuje, że gry wideo mają pozytywny wpływ na umysł. Coraz więcej dowodów pokazuje jednak, że gry wideo mogą wpływać na mózg, a ponadto powodować zmiany w wielu regionach mózgu.Uzależnieni od gry mają zmiany funkcjonalne i strukturalne w systemie nerwowym.
Naukowcy zebrali i podsumowali ostatnio wyniki 116 badań naukowych, aby określić, w jaki sposób gry wideo mogą wpływać na nasze mózgi i zachowania. Wyniki ich przeglądu opublikowano w Frontiers in Human Neuroscience. „Gry czasami były chwalone lub demonizowane, często bez prawdziwych danych, wspierających te twierdzenia.

Co częściej gry są popularną działalnością, więc każdy wydaje się mieć mocne opinie na ten temat” – mówi Marc Palaus, pierwszy autor recenzji.

Patrząc na wszystkie dotychczasowe badania, Palaus i zespół dążyli do zaobserwowania, czy pojawiły się jakiekolwiek trendy w odniesieniu do wpływu gier wideo na strukturę i aktywność mózgu. Łącznie 22 z badanych badań analizowało zmiany strukturalne w mózgu, a 100 badań analizowało zmiany w funkcjonalności i zachowaniu mózgu. Wyniki badań wskazują, że granie w gry wideo nie tylko zmienia sposób, w jaki funkcjonują nasze mózgi, ale także ich strukturę, jednoznacznie podkreślając, że przedsiębiorstwa produkujące gry video mają przed sobą odpowiedzialne zadanie podczas tworzenia nowych historii, podbijających serca odbiorców.