Prawdziwa kuchnia w ogrodzie

Mając do dyspozycji nieco większą działkę, powinniśmy ją oczywiście jak najlepiej wykorzystać.

Oczywiście postawiliśmy już na niej dom i tuż obok niego posadziliśmy sporą ilość krzewów i kwiatów, ale wciąż posiadamy sporą ilość kompletnie niezagospodarowanego terenu. To na nim może więc powstać nasza prawdziwa, ogrodowa, murowana kuchnia. Umieszczając ją nie w domu, a tuż obok niego, pozyskamy niezwykle nowoczesną dekorację oraz funkcjonalne miejsce, w którym na pewno często będziemy spędzać wolny czas.

Przygotowanie ogrodowej kuchni wymaga od nas dobrego zaplanowania wszystkich działań.

 

Poszukajmy zatem planu swojej działki i umieśćmy na nim wszystkie budynki, przedmioty czy rośliny, które na tym terenie pojawiły się w ciągu ostatnich miesięcy. Następnie odnajdźmy idealne, puste pole dla swojej nowej, oryginalnej kuchni. Zaplanujmy, jaki będzie jej metraż oraz co dokładnie się w niej znajdzie. Możemy umieścić w niej chociażby grill murowany, który pozwoli nam na przyrządzanie fantastycznych mięs, a także niewielki barek do tworzenia alkoholowych bądź bezalkoholowych drinków. Mając już taką ogrodową kuchnię, na pewno będziemy chcieli zapraszać do siebie na przyjęcia wszystkich znajomych czy rodzinę, dlatego pomyślmy o tym, by przygotować dla nich miejsce do zabawy. Tuż obok grilla umieśćmy dużą ławę z krzesłami i kilka dodatkowych huśtawek. Na samym końcu udekorujmy cały plac dodatkowymi krzakami, by stworzyć na działce jeszcze lepszą atmosferę.

Coraz częściej to właśnie w okolicach mieszkalnych budynków powstają nowoczesne miejsca służące do gotowania i kucharzenia. Nawet wędzarnia w ogrodzie jest już dla nas czymś całkowicie dostępnym, więc jeśli o takim czymś również marzymy, zobaczmy, jak to stworzyć. Przemieńmy swoją działkę w miejsce, w którym każdy chce spędzać wolne chwile.