Pomoc psychologiczna w trudnym czasie

Pomoc psychologiczna w trudnym czasie

 

psycholog pomoc

 

Przełomowe chwile w życiu

Wiele osób chciałoby coś zmienić w swoim życiu. Pierwszym krokiem ku uczynieniu własnej egzystencji lepszą, jest pozbycie się złych nawyków oraz nałogów. Niestety bywa to bardzo trudne, dlatego jeżeli ktoś naprawdę chce wprowadzić realne zmiany do swojego życia, przyda mu się wsparcie. Współcześnie udzielają go przede wszystkim psychologowie. Nie trudno znaleźć także coacha, czyli swoistego specjalistę od ulepszania życia. Którego z nich wybrać?

 

Daj sobie pomóc

Psychologia koncentruje się na ludzkiej psychice. Warto korzystać z jej wiedzy oraz doświadczenia, jeżeli czuje się, że problemy współczesnego życia wiążą się z przeszłością, dawnymi uczuciami, traumami czy nieprzepracowanymi problemami. Na terapii można to wszystko omówić, często dociera się także do wypartych wspomnień, które choć nie uświadomione to jednak wciąż odgrywają ogromną rolę. Utrudniają rzucanie nałogów czy nawiązywanie relacji z innymi ludźmi. Mogą również rzutować na karierę oraz negatywnie oddziaływać na życie prywatne. Jeżeli od dłuższego czasu trudno poradzić sobie z własnym życiem, czy chociażby w pewnych jego sferach zaprowadzić porządek, warto umówić się na wizytę w gabinecie. Psycholog powinien pomóc.

 

coaching

Coaching coraz popularniejszy

Coaching pod wieloma względami może przypominać terapię. Opiera się ona także na obserwowaniu klienta oraz rozmowie z nim. Niemniej jednak miejscem spotkania jest często nie gabinet specjalisty, ale naturalne środowisko codziennego życia klienta. Coach zbiera w ten sposób informacje, a następnie omawia ze swoim podopiecznym możliwe sposoby działania. Czy dzięki niemu rzucanie nałogów stanie się prostsze? Tak, jeżeli uda się rozwiązań problemy generujące silny stres. Na przykład uporać się ze zmianą pracy czy samotnością. Nałogi to często nie tyle problem sam w sobie, co objaw tego, że w życiu nie dzieje się tak, jak powinno. Coaching może tu pomóc. O skuteczności takich metod świadczy chociażby zainteresowanie nimi wśród członków polskiego społeczeństwa. Samych coachów również przybywa, ci najlepsi na brak zleceń nie narzekają.