Platforma integracji osób niepełnosprawnych

Od 2007 roku platforma integracji osób niepełnosprawnych podejmuje współpracę z przedsiębiorstwami w całej Polsce. Dzięki temu, niepełnosprawni mogą zdobyć pracę i prowadzić normalne życie, tak samo jak osoby w pełni sprawne. Daje im to o wiele więcej niż środki finansowe. Dla nich jest to sposób na zdobycie akceptacji społecznej, codzienne obcowanie z innymi ludźmi oraz większą pewność siebie i poczucie wartości. Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych próbuje zwalczyć dyskryminację tych osób i powszechne postrzeganie ich jako gorszych.

 

Korzyści wynikające z Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych

 

Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych oferuje różne stanowiska w okolicach miejsca zamieszkania pracownika. Oprócz standardowych warunków pracy, jak umowa czy terminowe wynagrodzenie, Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych oferuje wsparcie finansowe, różne wyjazdy integracyjne czy możliwość uzyskania karty sportowej. Dodatkowo, każda osoba niepełnosprawna jest pod opieką mentora – Trenera pracy, który pomaga mu uzyskać i utrzymać stanowisko.

platforma integracji osób niepełnosprawnych

Korzyści dla oferujących pracę 

 

Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne wiele zyskują na wizerunku swojej marki. Są postrzegane jako marki odpowiedzialne społecznie oraz świadczące stabilne zatrudnienie. Dodatkowo Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych odpowiada za rekrutację pracowników. Po wcześniejszym poznaniu wymagań i potrzeb firmy, dopasowuje odpowiednią osobę na dane stanowisko.  

Poznaj więcej szczegółów na https://poltalento.pl/