Obsługa barmańska imprez

Praca barmana to coś więcej niż tylko nalewanie napojów i kontakt z klientami. Dobrym podsumowaniem opisu pracy barmana byłby zawodowiec, miksolog, artysta estradowy, słuchacz i gospodarz.

Obsługa barmańska imprez

Obsługa barmańska imprez – główne obowiązki barmana

Obsługa barmańska imprez staje się coraz częściej wybieraną usługą podczas firmowych i prywatnych imprez.
Dobry barman musi posiadać odpowiednią wiedzę. Zadaniem profesjonalisty jest znajomość różnorakich alkoholi, terminologii i technik barowych. Odpowiednim sposobem na zdobycie tej wiedzy jest edukacja: szkoła zawodowa lub kurs. Ta inwestycja z pewnością się opłaci, ponieważ umożliwi pracę w najbardziej wyrafinowanych miejscach.

Profesjonaliści w swojej branży potrafią zabawiać gości na wiele sposobów. Jednym z nich jest obracanie i podrzucanie butelek w powietrzu, a także podpalanie drinków. Techniki te są naprawdę widowiskowe, co przekłada się na ilość otrzymanych tipów.

Oprócz nalewania napojów, każdy barman powinien umieć słuchać. Interakcja i rozmowa z ludźmi wymaga dobrych umiejętności interpersonalnych. Wiele osób oczekuje od barmana zrozumienia, rozmowy, a także dobrej rady.

Wybór odpowiedniego barmana nie jest łatwy. Na rynku jest wiele profesjonalistów, każdy z nich posiada inną osobowość. Zacznijmy od określenia rodzaju imprezy, którą przygotowujemy, a następnie zdecydujmy, czy zależy nam na rozrywkowym barmanie, który porwie za sobą tłumy, czy na eleganckim profesjonaliście przykładającym wagę do klasyki.
Podczas wyboru barmana warto również sprawdzić opinie na jego temat, obejrzeć zdjęcia i filmy z imprez, w których uczestniczył.