Nieco ciekawostek na temat unitów stomatologicznych

Stomatologia jest umiejętnością, jakiej należy szkolić się latami, żeby dojść do wprawy w najmniej wykonywanych ruchach. Wizyta u stomatologa jest ogromnie nerwowa wręcz wywołująca traumę dla wielu ludzi. To dlatego nadzwyczaj ważne jest zapewnienie sobie dużego komfortu z tym związanego. Nawet stomatolog, który posiada bardzo dobre umiejętności bez choćby elementarnego wyekwipowania gabinetu, nie jest mógł przeprowadzić ani jednego zabiegu dentystycznego.

Gabinet stomatologiczny musi utrzymywać wszelkie reguły higieny jak i bezpieczeństwa toteż wnętrze robi wrażenie chłodnego i jałowego pokoju. Nadaje specyficznego charakteru, a zarazem jednym z najistotniejszych w wyekwipowaniu gabinetu jest unit stomatologiczny umożliwiający przeprowadzanie zabiegów w optymalnej pozycji wygodnej również dla pacjenta. Kiedyś unit dentystyczny niczym się nie wyróżniał. Niekiedy można było go dostosować do postury leczonego kompletnie inaczej niźli unity, które mieszczą wszelki konieczny przyrząd do przeprowadzenia operacji. Unity występują w wersji ruchomej jak i stacjonarnej, mają opcję regulacji poziomu, wysokości czy kąta pochyłu, regulacje podgłówka lub innych faktorów, przez co można skonfigurować je w ten sposób, aby nawet bardzo trudny zabieg móc doprowadzić do realizacji w perfekcyjnej pozycji nie tylko poręcznej dla stomatologa, lecz i dla pacjenta. Unity stomatologiczne są wyposażone w spluwaczkę, ramię lampy oraz lampę ultrafioletową, stojak na kubeczki, ślinociąg, skrzydło z tacką i końcówkami oraz skrzydło z panelem sterującym.

unity stomatologiczne


Wyekwipowanie subsydiarne można dowolnie dostosować tak, by umożliwić lekarzowi właściwe warunki do pracowania w gabinecie. Wartość unitów stomatologicznych waha się w granicach od 15000 do nawet ponad 100 tysięcy pln. Zdrowy uśmiech bywa równoznaczny ze zdrowym organizmem a należyte oprzyrządowanie gabinetu jest komfortem pracy dla stomatologa.