Niania doskonała

Dzisiejsza matka

Współcześnie każdy ma bardzo niewiele czasu. Absorbuje go własne życie zawodowe, przez co na ogół cierpią pociechy. Na ogół na całkowitym etacie pracuje podobnie ojciec jak i matka, więc okresu, jaki zdołaliby poświęcić swoim pociechom, pozostaje bardzo mało. Tymczasem dzieci, przede wszystkim paruletnie, ciągle potrzebują troski. Rozwiązaniem jest żłobek albo przedszkole, lecz ilość wolnych miejsc w tych placówkach jest zawężona i po prostu nie bywają zdolne pomieścić wszystkich chętnych.


Wówczas ze wsparciem może nadejść nam opiekunka do dziecka. Oczywiście, nie powinniśmy opieki nad własną pociechą przekazywać bylekomu, przeto jeśli rozpatrujemy wynajęcie opiekunki do dziecka najkorzystniej jest szukać wśród znajomych albo rodziny. Może wśród własnych bliskich znajdziemy studiującą dziewczynę, która chce sobie zarobić, a co do której mamy przekonanie, iż będzie porządna, zdrowa, odpowiedzialna, nie bierze narkotyków a także że nie urządzi pod naszą absencję balangi? Niania, która realizuje te wszystkie warunki to prawdziwy skarb. Ostatecznie młody wiek ma swoje minusy, przeto, o ile naszej niani stawiamy poprzeczkę nadmiernie daleko, może się stać, że nim ją zatrudnimy własne dziecko nie będzie wymagać pieczy.

Opowiednia opiekunka

Warto pomyśleć nad zaangażowaniem bardziej obeznanej, profesjonalnej niani. Zazwyczaj są to osoby, które mogą pochwalić się solidnymi opiniami. Tu też warto popytać pośród przyjaciół i najbliższych – może ktoś zatrudniał nianię, jaką jest zdolny powierzyć nam z czystym sumieniem?


Pamiętajmy mimo to, że opiekunka do najmłodszych nie wyręczy mamy i taty, że niezależnie od tego, czy pracujemy w zawodzie, czy nasza profesja będzie mozolna oraz ciężka lub nie – trzeba pielęgnować kształtowanie wspólnoty z własnym milusińskim. Jeżeli zaniedbamy wspomniany szczegół – psychiczny i cielesny rozkwit młodego członka rodziny może zostać zaburzony.

Źródło: Agencja Dudek