Naturalne bio olejki do masażu i olejki do ciała

Zapachy mają wpływ na nasz umysł i ciało, wykorzystywane są już od czasów starożytnych. Dobroczynne oddziaływanie mieszanek zapachowych i olejków eterycznych jest cenione od dawna przez ludzi ceniących naturę i jej dary.

olejki

Olejki eteryczne to bardzo stężone koncentraty z różnych roślin, niebywale drogocenne z powodu swoich aromatów a także ogromnemu używaniu w leczeniu różnorodnego rodzaju dolegliwości. Aromaterapia ma własne korzenie w starożytności, korzystali z niej już Egipcjanie. Olejki eteryczne możemy wykorzystywać w różny sposób przez rozpylanie czy też podgrzewanie, podczas masażu z wykorzystaniem olejków eterycznych, paląc zapachowe świece, dodając do wanny podczas kąpieli, robiąc inhalacje czy też kompresy. Olejki eteryczne użytkowane są w szerokim zakresie w kosmetykach, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetycznych.

Trzeba oczywiście rozróżnić olejki eteryczne od mieszanek zapachowych, te drugie nie są czystymi wyciągami i posiadają znacznie słabsze zdolności uzdrawiające. W aromaterapii używamy olejki eteryczne pojedynczo, istnieje ich w przybliżeniu trzysta, sprawdzają się także w wielorakich kompozycjach.

Masaż zrealizowany z pomocą olejków eterycznych może spełniać różne funkcje: pobudzającą, wzmacniającą czy relaksującą. Olejek do masażu to olej bazowy z dodatkiem wybranego olejku eterycznego, jaki pomoże w pielęgnacji masowanego ciała i odświeży umysł. W jaki sposób przygotować tego rodzaju olej? Blisko 50 ml oleju bazowego wlewamy do miseczki, dołączamy do niego około 15-20 kropelek olejku eterycznego, a następnie mieszamy. Olej trzeba przechować w ciemnej dobrze zabezpieczonej butelce, a przed użyciem porządnie wstrząsnąć. Przed masażem grzejemy olej w rękach, żeby doprowadzić jego temperaturę do temperatury naszego ciała.

olejki

Które olejki eteryczne możemy użyć do masowania? Skorzystajmy z olejku z drzewa cedrowego, który pobudza oraz stymuluje ustrój, oraz również działa odkażająco i tonizująco. Drzewo sandałowe wygładza skórę, uspokaja i relaksuje. Geranium ma działanie antydepresyjne, pozytywnie oddziałuje na krążenie, daje ulgę utrudzonym nogom. Jaśmin jest afrodyzjakiem, reguluje samopoczucie a także rozluźnia mięśnie. Jak widać bogactwo natury jest rozległe, a i tak wymieniliśmy ledwo kilka z dobroczynnych olejków eterycznych.