Metodyka bim

Jedną z najważniejszych zasad w pracy na budowie jest dobra organizacja. Pozwala to wykonywać obowiązki ze sporą oszczędnością czasu. Coraz więcej inwestorów, architektów oraz firm budowlanych wykorzystuje metodyka bim

 

Czym jest metodyka bim?

Metodyka bim pochodzi od angielskich słów Building Information Modeling i jest to w wolnym tłumaczeniu technologia modelowania informacji o budynku. Została wymyślona stosunkowo niedawno, ponieważ w 2002 roku i już wtedy podbiła rynek budowlany. Z kolejnymi latami staje się coraz lepsza i pozwala na coraz więcej możliwości. 

metodyka bim

Intuicyjny system

Główną zaletą metodyka bim jest jej intuicyjność. Projekty umieszczane są w bibliotekach bim, z których skorzystać można z każdego miejsca, na każdym etapie budowy. Różnią się one od typowych projektów 3D, używanych dawniej przez firmy budowlane. Są czymś więcej. W każdym rysunku jest dokładnie podany pomiar i specyfikacja każdej, znajdującej się w nim rzeczy. Dzięki temu czas przeznaczony na komunikację oraz wdrożenie planu w życie jest znacznie krótszy. Mimo ogromu posiadanych w bazie informacji jest bardzo łatwa w użytkowaniu i dostępna na każdym urządzeniu z odpowiednim oprogramowaniem. 

Sprawdza się na każdym etapie inwestycji

Jednym z sekretów popularności metodyka bim jest możliwość wykorzystania jej na każdym z etapów. Inwestor ma dostęp do dokładnych planów inwestycji oraz kosztorysu. Może także łatwo sprawdzać postępy. Architekt dzięki innowacyjnemu systemowi nie musi zabierać ze sobą rysunków, które zawsze będą dostępne w bibliotece. Jego kontakt z klientem oraz ekipą budowlaną jest również ułatwiony, poprzez dokładne wizualizacje.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://bimup.tech/