Kraków, miasto z duszą

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast Polski, prawdziwa perła architektury. Do XVIII wieku był stolicą Polski, prawdziwie królewskim miastem. Do dziś możemy podziwiać jego piękną architekturę. Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice, Stare Miasto, Kościół Mariacki to tylko jedne z nielicznych miejsc, które warto zobaczyć. Będąc w Krakowie nie można też zapomnieć o odwiedzeniu Smoczej Jamy no i obowiązkowo należy zrobić zdjęcie przy Smoku Wawelskim ziejącym prawdziwym ogniem.
Kraków to również miasto kultury. W 2000 roku jako pierwsze miasto został Europejską Stolicą Kultury. W 2006 roku był w piątce najbardziej popularnych miast Europy, zaś w 2007 roku amerykańska agencja internetowa Orbitz, wyznaczająca trendy światowej turystyki, okrzyknęła Kraków najmodniejszym miastem świata. Na skutek licznych akcji promujących Kraków, już w 2012 roku to przepiękne miasto odwiedziło blisko 9 milionów turystów. W 2015 roku był jednym z najczęściej wybieranych kierunków na tak zwane city breaks – czyli krótkie turystyczne wyjazdy. W 2018 roku Kraków trafił na listę „dziesięciu najwspanialszych miast świata” opublikowaną przez portal TripAdvisor.
Kraków to też miasto kultu religijnego, miejsce licznych pielgrzymek, turystyki śladami kultury żydowskiej.
Kraków to nie tylko piękna architektura i kultura, ale też i wspaniałe jedzenie. Nie można nie spróbować lokalnych przysmaków i tradycyjnej kuchni. Restauracja z kuchnią polską Kraków to punkt obowiązkowy. Smakując takie dania, możemy poczuć się jak w niebie. Dania przyrządzane są tu przez najlepszych szefów kuchni w oparciu o stare, tradycyjne receptury.
Podsumowując Kraków to miasto, które trzeba zobaczyć. Aby poczuć jego klimat należy koniecznie udać się na spacer na Stare Miasto, obejrzeć przepiękne zabytki, a restauracja z kuchnią polską Kraków to tak zwana „wisienka na torcie” i wspaniałe zakończenie dnia.
Restauracja z kuchnią polską Kraków