Joga- droga do odnalezienia siebie

Pragniesz zmiany w swoim życiu? Potrzebujesz chwili na relaksację i uspokojenie swoich myśli. Joga Rybnik to coś, czego potrzebujesz. Te ćwiczenia pozwolą się tobie wyciszyć, odpocząć od życia, zapomnieć o świecie oraz skupić się na sobie. Joga ma za zadanie pomóc ci bardziej poznać swoje ciało, odnaleźć twój wewnętrzny spokój i pozwoli cieszyć się małymi rzeczami. Jednoczy ona twój umysł, ciało i ducha tworząc z nich jedną wspaniałą całość. Pochodzi ona z Indii i miała ona początki podczas powstawania ludzkich cywilizacji.

Słowo joga ma kilka znaczeń:

1.ujarzmić, opanować- odnosi się ono do ciała i umysłu
2.droga, ścieżka- dzięki Jodze zdobywasz motywacje, dzięki której osiągasz swój upragniony cel.
3.zjednoczenie- razem twój umysł, ciało i duch działają i idealnej harmonii
Wszystkie te znaczenia sprowadzają się jednego celu- żebyś ty był lepszy.
Są cztery ścieżki jogi:
1.ścieżka dyscypliny i medytacji
2.ścieżka poznania i wiedzy
3.ścieżka bezinteresownego działania
4. ścieżka miłości i oddania Bogu
	joga rybnik

Joga jest w Indiach uznawana za podstawę Hinduizmu- głównej religii indyjskiej, lecz w innych religiach np. w buddyzmie jest ona dozwolona bez ograniczeń.
Jakie korzyści wynikają z praktykowania Jogi?
Przede wszystkim masz dobre samopoczucie, nie jesteś ospała, masz więcej pozytywnej energii, możesz schudnąć, przestaniesz jeść fast-foody i inne niezdrowe rzeczy, zmienia się twoje zachowanie, oczywiście na lepsze, jesteś bardziej sumienna, gotowa do działania, zmieniasz całkowicie swoją dietę i styl, chętnie podejmujesz wyzwania. Same pozytywne zmiany.

Jak zacząć przygodę z jogą?

Najpierw powinnaś znaleźć profesjonalnego trenera lub zapisać się na zajęcia. Tam doświadczeni instruktorzy pokażą ci jak czerpać radość i siłę z tych ćwiczeń. Gdy będziesz już gotowa, możesz posłużyć się materiałami z internetu, jak wykonywać ćwiczenia. W sieci znajdziesz wiele filmów instruktażowych jak ćwiczyć prawidłowo.
Zachęcam cię do praktykowania Jogi, która pozwoli ci samorealizować się, a tym samym będzie sprawiała ci ogromną przyjemność.