Jakość snu

Spanie zajmuje ludziom około jedną trzecią życia. Niektórzy śpią osiem, a inni sześć godzin. Są tacy co wylegują się w łóżku całymi popołudniami, a dla innych jest to tylko i wyłącznie mebel służący do odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Niezależnie od więzi łączącej nas z łóżkiem powinniśmy zadbać, aby było ono dla nas jak najbardziej wygodne i by dostarczało nam wiele relaksu podczas wypoczynku.
Każdy człowiek musi spać – jest to tak oczywiste, że nie trzeba tego udowadniać, natomiast bardzo niewielu ludzi przywiązuje szczególną uwagę do warunków w jakich śpią. Nie interesują się i nie znają technik, dzięki którym sen może zostać skrócony, a mimo to będzie dostarczał im większej przyjemności. Każdy z nich narzeka później na poranne wstawanie, albo na bezsenność nocną. Ludzie niestety nie wiedzą, że za jakość ich snu odpowiada bardzo wiele czynników, na które sami mają wpływ.
Chyba najważniejszą rzeczą potrzebną do zaśnięcia jest odpowiednie łóżko. Nie powinno ono być zbyt wysokie, ani zbyt niskie. Powinno ono stać solidnie, nie kiwając się na boki i nie trzeszcząc gdyż niepożądane dźwięki mogą rozpraszać nasz sen. Dodatkowo materac na jakim leżymy winien być dostosowany do naszych potrzeb, ale nie zaleca się leżeć na bardzo miękkich. Materace odpowiednie dla naszego kręgosłupa to te z gatunku średnio-twardych. Podczas snu nie będziemy się zanadto zapadać, a nasz kręgosłup będzie leżał w dobrej, naturalnej pozycji. Oczywiście w przypadku gdy jesteśmy na coś uczuleni warto zaopatrzyć się w materac hipoalergiczny. Ich wybór jest na prawdę olbrzymi i każdy znajdzie coś dla siebie.
Sen to także poduszki i kołdry, które również powinniśmy dobierać do własnych upodobań. Przede wszystkim należy pamiętać aby je dostatecznie często prać, gdyż wszelkiego rodzaju nieproszone drobnoustroje pojawiają się na nich bardzo często, a jest to spowodowane wydzielaniem przez człowieka potu lub łuszczenia się skóry.
Gdy będziemy zwracać uwagę na te rzeczy, jakość naszego snu bardzo się polepszy.