Jakie składniki zawiera beton?

Beton stał się bez wątpienia jednym z najpopularniejszych tworzyw wykorzystywanych na budowie. Nie wyobrażamy sobie bez powyższego żadnej budowy – poważnie powiększa on trwałość konstrukcji,przez co mało obecnie słyszy się o zawalonych lokalach a także budynkach.

poszerzanie otworów

Co zawiera beton? Będzie on mieszaniną wapna, kruszywa oraz H2O. Rolę tłucznia da radę spełniać żwirek, piasek czy keramzyt. Jak widzimy skład będzie niezwykle zwyczajny, dlatego koszt wytworzenia betonu będą niezwykle niskie.
Pomimo swojego prostego składu, beton ma kilka drogocennych właściwości, jakie przeważyły o jego potężnej renomie. Przed zastygnięciem bywa onłatwy w obrabianiu, a po odparowaniu tworzy nieprzepuszczalną dla wody, sztywna skorupę. Łatwość w obróbce jest często stosowana w czasie prac na budowie. Na czym zatem bazuje się procedura obrabiania betonu ?

Jest kilka rozwiązań, dzięki którym beton może być użytkowany poprzez nas w najrozmaitszy sposób.
1. Przecinanie

Wycinanie betonu bazuje się na pozyskiwaniu jego odpowiednich kształtów. Zawsze powinno się dziać przy pomocy dobranych do powyższego narzędzi. Zastygły beton jest strasznie sztywny, stąd do jego wycięcia musi użyć się niezwykle wytrzymałych substancji.
Dobrym rozwiązaniem jest tarcza diamentowa. Cięcie z jej pomocą będzie proste i szybkie, nie żąda od nas dużego wysiłku. Na pewno występują również inne sprzęty, jednakże z uwagi na twardość betonu , szybko by się zużyły.

2. Wiercenie otworów

Odwierty w betonie można wykonać tylko i wyłącznie za pomocą profesjonalnego akcesorium. Ich zamysłem jest głównie wycinanie otworów w betonie. Do takiego zamysłu posługuje się zwykle narzędziami z ostrzem diamentowym, tak zwana metoda diamentowa. Może być ta zastosowana do wiercenia w toku budowania budynków, mostów, wiaduktów, a także do instalacji wodnych, grzewczych i wentylacyjnych.

sprawdź cięcie w betonie