Jak wygląda renowacja felg?

malowanie felg warszawa

Szczegóły uwidaczniają mankamenty. Nie inaczej jest też w przypadku naszego samochodu. Łuszcząca się farba na masce, liczne rysy na karoserii, pierwsze wykwity rdzy? Co zrobić by nasz pojazd odzyskał dany blask?

Do renowacji samochodu należy podejść w sposób kompleksowy, nie zapominając o najdrobniejszym elemencie, dlatego warto też zadbać o felgi. Felgi w samochodzie są jak nogi u kobiety, każdy zwraca na nie uwagę, zadbane kuszą i przyciągają wzrok. Przywróćmy więc im pierwotny kształt i blask, inwestując w ich odnowę.

Od czego zacząć? Odnawiając felgi powinniśmy zacząć od przygotowania miejsca do prac, powinno być czyste tak by nic nam się nie przyklejało świeżej warstwy farby. Następnie demontaż koła. Kiedy wszystko mamy już przygotowane, należy starannie umyć felgi wodą z detergentem, a następnie odtłuścić za pomocą czyściwa technicznego.
Kolejnym krokiem jest likwidacja płytkich rysek, szlifujemy je papierem grubo a następnie drobnoziarnistym. Całość ponownie odtłuszczamy i czyścimy na sucho.
Teraz możemy przystąpić do impregnacji. Wykonujemy to podkładem przeznaczonym do tego typu powierzchni. Produkt ten powinien tworzyć powłokę odporną na działanie wody, soli, olejów napędowych, benzyny. Powinien też chronić przed uderzeniami i nie odpryskiwać.
Jeśli powierzchnia felgi jest bardzo zniszczona, wtedy warto rozważyć malowanie proszkowe. Takie usługi wykonuje wiele firm, w tym malowanie felg warszawa. Fachowcy dobiorą odpowiednią farbę i lakier, a my mamy możliwość wyboru koloru.
Jeśli felga jest w miarę dobrym stanie, możemy zaoszczędzić i pomalować ją sami. Należy zaopatrzyć się w odpowiednią farbę do malowania felg i lakier by nadać jej na koniec połysku.

Renowacja felg stalowych jest dużo bardziej opłacalna niż kupienie nowych. Taki remont to bardzo dobry sposób na odmłodzenie naszego samochodu za niewielkie pieniądze, szczególnie gdy wykonamy ją samodzielnie w domu. Jeśli jednak felga wymaga pracy fachowca, pozwólmy by zajęli się nią specjaliści. Wybierzmy dobry zakład zajmujący się tego typu pracami i oddajmy im nasze felgi do naprawy.