Jak uprawiać borówkę wysoką?

Ogrodnictwo może być wspaniałą pasją. Nawet jeśli do tej pory wydawało się nam, że prace ogrodnicze są wyłącznie nudne i męczące oraz zabierają mnóstwo czasu, jeśli sami zaczniemy je wykonywać, błyskawicznie się do nich przekonamy. Odkryjemy wartości różnorodnych roślin. Zaczniemy się nimi fascynować i bezustannie będziemy wprowadzać do swoich ogrodów nowe krzewy i kwiaty. Jednym z nich może być borówka wysoka. Jeśli uwielbiamy jej smak, koniecznie powinniśmy posadzić ją w swoim ogrodzie.
	borówka wysoka

Przeważnie bowiem borówkę amerykańską kupujemy w sklepach spożywczych. Za jej malutkie opakowanie płacimy niecałe dziesięć złotych, a potrafimy zjeść jego zawartość w ciągu kilkunastu czy nawet kilku minut. Gdybyśmy natomiast chcieli przygotować wspaniałe ciasto z borówką amerykańską, musielibyśmy kupić przynajmniej kilka opakowań takich owoców, tracąc na nich spore pieniądze. Uzyskalibyśmy w zamian owoce pryskane, wypełnione chemią i nie do końca zachwycające nas swoim smakiem. Borówka wysoka posadzona i wyhodowana samodzielnie przekona nas do tego, że nie warto sięgać po owoce występujące w zwykłych sklepach. Tym bardziej, że możemy w prosty sposób sami je uprawiać. Wbrew pozorom krzewy borówki nie są jakoś specjalnie wymagające. Potrafią poradzić sobie nawet z silnymi mrozami, o ile nie są to wczesne sadzonki. Nie musimy ich zabezpieczać przed zimą czy chronić przed pierwszymi przymrozkami. Do aktywnego wzrostu potrzebują one tylko i wyłącznie sporej ilości promieni słonecznych. Sprawdźmy zatem, gdzie w naszym ogrodzie dociera największa ilość słońca. To w tym miejscu powinniśmy posadzić swoje pierwsze krzewy borówki wysokiej.

Borówka wysoka wspaniale rośnie na większości gleb występujących w Polsce. Najprawdopodobniej i w naszym ogrodzie będzie się wyjątkowo dobrze rozwijać, cały czas zapewniając nam dostęp do smacznych i wartościowych owoców. Hodujmy je sami i raczmy nimi swoje podniebienia. Owoce borówki amerykańskiej są przecież bardzo zdrowe i pasują do tak wielu dań, że możemy się nimi zajadać bezustannie.