Jak należy zachować się po zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej posiada bardzo wiele istotnych zalet, dzięki którym coraz więcej osób decyduje się na jego wykonywanie.

Przede wszystkim taka trwała depilacja rzeszów sprawia, że włoski nie odrastają nawet przez parę lat od przeprowadzonego zabiegu. Jeżeli pacjent stosuje się do zaleceń osoby wykonującej zabieg, to nie występują również żadne większe skutki uboczne. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które trzeba przestrzegać po poddaniu się takiemu zabiegowi. Przede wszystkim po wykonanym zabiegu przez około dwa tygodnie nie możemy wystawiać podrażnionej skóry na słońce. Promienie słoneczne negatywnie wpływają na skórę człowieka, tym bardziej jeśli jest ona podrażniona. Oprócz tego skóry takiej przez taki sam okres czasu nie można poddawać peelingom ani nawet używać na niej kosmetyków z dodatkiem alkoholu.

Substancja ta również może wpłynąć na powstanie ran na podrażnionej skórze, które następnie bardzo trudno wyleczyć.

Mogą one dodatkowo podrażniać taką skórę, co z pewnością nie wpłynie na nią dobrze. Należy również unikać gorących kąpieli i korzystania z basenu, gdzie w wodzie znajduje się chlor, jak również sauny. Skóra po zabiegu może być podrażniona, dlatego też nie możemy pozwolić na to, aby została jeszcze dodatkowo narażana na jakiekolwiek podrażnienia. Nie tylko nie można się opalać po takim zabiegu, ale również nie można używać w tych miejscach samoopalaczy, ani również chodzić na solarium. Dlatego też odradza się przeprowadzania takich zabiegów latem. może to znacznie utrudnić nam funkcjonowanie. Warto jednak pamiętać o tych rzeczach, ponieważ są bardzo ważne i naprawdę nie stosowanie się do tych zaleceń może skutkować ostatecznie znacznym podrażnieniem naszej skóry, co nie jest dla nas dobre. Skórę taką powinno się dodatkowo nawilżać delikatnymi kosmetykami. Jeżeli skóra jest podrażniona, to konieczne jest stałe jej nawilżanie, aby jak najszybciej odzyskała swoją kondycję.Jest to bardzo ważne, aby nie pozostały żadne blizny po zabiegu.

trwała depilacja rzeszów