Jak krok po kroku przeprowadzić malowanie gabarytów?

Wysokie budynki mieszkalne lub biura to praktyczny sposób na zagospodarowanie przestrzenne terenu, szczególnie działek o małym metrażu. Tak jak dla geodetów, architektów i projektantów jest to czysta przyjemność, tak przed malarzami stoi nie lada wyzwanie, aby przeprowadzić malowanie gabarytów. Dotyczy to nie tylko budynków, ale i maszyn. Poniżej wyjaśniamy przyczyny.

malowanie starych rzeczy

Czynności przygotowawcze przed malowaniem

Podstawowym problemem, z jakim muszą zmierzyć się malarze podczas malowanie gabarytów jest utrudniony dostęp do całej ich powierzchni albo niemożliwość pomalowania całej powierzchni za jednym razem. Kolejne utrapienie to mnogość detali. Każdy, kto chociaż raz miał styczność z robotami malarskimi, wie, jak uciążliwa jest zmiana pędzli, precyzyjne wykończenie każdej najmniejszej części lub zakamarka. Celem sprostania tym trudnością, należy podjąć odpowiednie czynności przygotowawcze. Niekiedy zajmują one większą część robót i wymagają wynajęcia solidnej firmy malarskiej.

Techniki i zasady malowanie gabarytów

Umiejętne rozstawienie rusztowań i drabin to połowa sukcesu podczas malowanie gabarytów. Należy zrobić to tak, aby później — już w trakcie malowanie gabarytów – nie trzeba było co chwilę oderwać się od pracy i przestawiać podest lub regulować drabiny. Przed przystąpieniem do malowania niezbędne jest także sprawdzenie bezpieczeństwa miejsca pracy, a więc stabilności rusztowań i barier ochronnych. Malarze powinni być wyposażeni w odzież roboczą dedykowaną do takiej pracy.

Po więcej serdecznie zapraszamy na stronę: https://alucrom.pl/lokalizacje/stacje/kielce/!