Intrygujące miejsca w Polsce

góry

Fantazjujemy o spędzeniu wolnego czasu w górach. Warto więc marzenianasze urzeczywistnić i wyjechać w Tatry. Bukowina Tatrzańska zaprasza. Jest ona niezwykle kultowym ośrodkiem rozrywki. Położona w obrębie nazywanym Skalnym Podhalem i rozciągnięta na szczytach kilku wichrów, czyli wzgórz. W związku z tym jest wspaniałym miejscem, jakie każdego roku odwiedza wielu narciarzy i wędrowców. Wczasowicze mogą korzystać z wyciągów narciarskich, tras wspinaczkowych i kolejek krzesełkowych.

bukowina tatrzańska noclegi

góry

Miejsce to jest również doskonałym miejscem szlaków turystycznych, zachęcających do pieszych wędrówek. Trasy oferują widoki na Babią Górę i Gorce. W czasie zimowym jest możliwe skorzystanie z gorących termów co w połączeniu z śniegiem wokoło daje niesamowite doznania. Ponad to możemy zwiedzić wiele innych dziwnych terenów. Na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska leżą: Tarty Wysokie, a w nich Dolina Pięciu Stawów, Świnica.
Dzięki licznym hotelom w bukowinie nie musimy martwić się o nocleg, nawet w sezonie. Obok nowatorskich i fajnie urządzonych pensjonatów tu na Podhalu, które jest jednym z najwyżej położonych miejscowości w Polsce – oszczędziło się wiele pensjonatów drewnianych. Co może być specjalną atrakcją dla turystów. Jednakowo jak Budynek Domu Ludowego, który jest jedną z najogromniejszych drewnianych budowli w naszym kraju.
Chętni mogą odprężyć się w „Terma Bukowina” (jest to jeden z najnowocześniejszych budynków tego typu w Polsce) i wykorzystać dobrodziejstwo wód termalnych. Wody termalne są wodami podziemnymi o podwyższonej temperaturze. Takie baseny cieszą się wielkim zainteresowaniem wczasowiczów i kuracjuszy lubiących kontakt z wodą.
Bukowina Tatrzańska słynie również z mnogich imprez kulturalnych i karnawałowych, aranżowanych dwa razy w roku (latem i zimą), na których można zapoznać się z życiem i kulturą góralską.
A ponad to leży w niedalekiej odległości od:

  • Zakopanego (15 km.)
  • od granicy ze Słowacją (9 km.)

Co z pewnością jest dodatkowym atutem.