Interesujące zabawy w Pieninach

Wybierając się na wakacje w naszym kraju zwykle udajemy się na Mazury, w góry albo nad morze. Wyjątkowo jednak urozmaicone bywają naturalnie polskie góry. ktokolwiek, nie ważne czy od zawsze wędruje po górach, bądź jedzie wędrować po raz pierwszy, może znaleźć lokalizacje do siebie. Trafnym kierunkiem będą na bank Pieniny. Pieniny to góry polsko-słowackie. Posiadają kilkadziesiąt traktów turystycznych, jakimi mogą przechadzać się osoby szukające przygód. Szlaki mają urozmaicony poziom trudności, tak aby bardziej a także mniej wprawne osoby mogły wyselekcjonować ścieżki przystosowane do własnych kwalifikacji.
Nieomal całe Pieniny bywają częścią Pienińskiego Parku Narodowego, a co za tym idzie znajdują się na obszarze otoczonym opieką.

rafting dunajec

Wymowną atrakcją Pienin jest Dunajec. Staje się to rzeka, na jakiej urządzane są spływy kajakowe tego typu jak między innymi rafting dunajec. Na fragmentach o ogromnym szczeblu trudności powinny być one doświadczeniem niemalże ostatecznym. Każdy kto lubi adrenalinę nie może sobie odtrącać tego rodzaju uciechy.
Inne sporty extremalne, które da się praktykować w Pieninach to choćby wspinaczka. Bywa to wymagający sport pod kątem wytrzymałości a także brawury. Trzeba też niejednokrotnie wykazać się przytomnością umysłu podczas wspinaczki, jako iż każde nasze decyzje mogą zaważyć na bezpieczeństwie, a życiu.

atrakcje pieniny

Jest to szczególnie znaczące, jeśli wspinamy się w parach, a nie pojedyńczo. Atrakcje pieniny to natomiast przede wszystkim szczyty górzyste. Najważniejszym szczytem bywają Trzy Korony, a najpiękniejszym bywa Sokolica. Warto jest odwiedzić też Wązóz Homole oraz wodospad Zaskalnik. Jeśli interesuje nas architektura musimy udać się do Zamku w Niedzicy oraz do Zamku Czorsztyńskiego.
W Pieninach jest także co robić w zimie. Jeżeli ubóstwiamy jazdę na nartach bezwzględnie musimy odwiedzić Szczawnicę. Początkujący narciarze a także małe pociechy będą w stanie poszaleć w Kacwinie. Zimą także można udać się na włóczęgi górskie, a jeśli preferujemy siedzieć w domku tuż przy kominku, to warto wyposażyć się w grzaniec oraz oscypki.