Gdy brzuszek rozboli, przyłóż cieplutki termofor i wszystko będzie dobrze!

Zbawienne swoistości gorąca, znane są od dawna. Ogrzewanie ciała, w celu łagodzenia bólu, czy reformy samopoczucia, jest nader funkcjonalne oraz nieraz funkcjonuje lepiej, aniżeli farmaceutyczne leki przeciwbólowe.

Najpopularniejszym narzędziem, do tego rodzaju zabiegów, jest termofor gumowy – inaczej zbiornik, przeznaczony do zapełnienia ciepłą wodą. Po wypełnieniu, jego cała przestrzeń nagrzewa się i można już jej używać. Temperatura termofora gumowego, utrzymuje się nawet do kilku godzin, co pozwala na efektywną kurację termiczną, przez długi czas.

Na jakie dokuczliwości wolno wykorzystywać gorące okłady?

Bóle brzucha – powiązane z menstruacją, wywołane niestrawnością lub napięciem nerwowym. Ciepły okład uspokaja mięśnie, tym samym uspokaja skurcze i również daje wyczekiwaną ulgę;
Bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa;
Bóle powiązane z kolką nerkową;
Zapalenie stawów – ciepłe okłady, dopomagają zredukować przypadłości bólowe;
Marne krążenie, przemarznięcie – okłady z termoforu aktywują cyrkulację, dzięki czemu układ szybciej się ociepla.

Azaliż używanie termofora gumowego jest bezpieczne?

Jeśli nie posiadamy zakazów lekarskich do wykorzystywania ciepłych kompresów, użytkowanie termofora jest bezpieczne i w odróżnieniu do farmaceutycznych środków znieczulających, nie powoduje uszkodzenia żołądka bądź trzustki. Powinno się jednakowoż pamiętać, o kilku normach użytkowania termoforu.

termofor gumowy

Nie powinno się termoforu napełniać wrzątkiem.
Nie powinno się przykładać termoforu wręcz na ciało, przez dłuższy czas.
Po napełnieniu, wypada upewnić się, czy jest on poprawnie zamknięty, aby ustrzec się poparzenia.
Współcześnie projektanci termoforów, oferują krocie barwnych pokrowców, dzięki którym zyskują one kolejny walor – zdołają być bardzo pożytecznym podarunkiem.
Pokrowiec na termofor gumowy, poza walorami artystycznymi, dostarcza nadzwyczajną obronę ciała, przed przypuszczalnym oparzeniem.

Termofor kategorycznie powinien zabłąkać się w każdej domowej apteczce, gdyż jest powszechnym i również nader pewnym środkiem, kojącym bóle rozmaitego pochodzenia.