Felgi – nieodłączny element samochodu

Jeśli w najbliższym okresie zamierzają Państwo nabyć używane felgi, albo jeżeli dobieracie nowe felgi do swojego auta to koniecznie powinnyście zwrócić uwagę na parę niezmiernie ważnych parametrów. Pamiętać przynależy przede wszystkim o tym, że źle dobrane felgi zdołają spowodować zdecydowanie szybsze zniszczenie naszego zawieszenia.

Z tej przyczyny na jakie parametry zwrócić uwagę?

Decydując się na nabytek nowych felg w pierwszej kolejności patrzymy jak najbardziej na cenę oraz na materiał z jakiego są utworzone. Aluminiowa felga jak łatwo się domyśleć jest dużo lżejsza od stalowej felgi, niemniej jednak jest za to o wiele ładniejsza. Dobór materiału z którego stworzona jest nasza felga posiada szerokie znaczenie przede wszystkim na obładowanie naszego zawieszenia, przeto też wielu kierowców kieruje się ku felgom aluminiowym.


W chwili bieżącej oba rodzaje felg (stalowe oraz aluminiowe) mogą pochwalić się bardzo podobną trwałością. Czasy w jakich to felga aluminiowa cechowała się bardzo słabą odpornością dawno już minęły, chociaż przy doborze najtańszych modeli felg w dalszym ciągu wytrzymałość być może odgrywać bardzo istotną rolę i skutkiem tego też wypada brać ją pod uwagę. Felga aluminiowa jest nie tylko znacznie bardziej podatna na nadwyrężenia, niemniej jednak również stanowczo mniej plastyczna w rozróżnieniu od stalowych odpowiedników. Przy zepsuciu felg stalowych mamy jeszcze sposobność ich reperacji, a w aluminiowych felgach zostaje nam tylko wymiana.


Nabywając felgi używane wypada być niezmiernie ostrożnym. Najlepiej aby pozycja wybranych przez nas felg oszacował znany mechanik, albowiem mało doświadczone osoby, mogą na pierwszy rzut oka nie dostrzec rys oraz krzywizn. Jeśli weźmiemy pod uwagę nadchodzącą zmianę felg to kategorycznie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest nabycie szykownych felg od znanych marek, bowiem jeśli naszym felgom przydarzy się coś złego to bez większego trudu możemy dokupić brakujące szczegóły. W wypadku nabycia felg nieznanych marek będziemy mieli z tym zadaniem niezmiernie ogromny kłopot. Za wymyślnymi felgami szanowanych fabrykantów przemawia także wielka jakość produktów.
Źródło: felgi.info.pl