EuroFala – rozwiązanie dla Ciebie i Twojego domu

ekofala

Zamiennik eternitu – eurofala

Od lat 60-tych ubiegłego wieku budowaliśmy nasze domy za wykorzystaniem instalacji eternitowych. Eternit jest to tworzywo, które zawiera cement oraz włókna azbestowe. Dzięki temu jest ono wytrzymałe na wysokie temperatury, kontakt z ściekami i chemikaliami, a także posiada sporą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo eternit jest stosunkowo tanim materiałem. Niestety pod koniec XX wieku okazało się, że włókna azbestu, które były głównym elementem eternitu, są bardzo szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Materiał musiał zostać wycofany ze sprzedaży. Od tego momentu rozpoczęto poszukiwania zastępników eternitu. W niedługim czasie inżynierii materiałowej udało się stworzyć materiał znany pod nazwą eurofala.

Eurofala – co to takiego

ekofale

Płyta eurofala to zamiennik eternitu. To jak zbudowana jest eurofala łudząco przypomina konstrukcję tworzywa eternitowego. Różnica jest taka, że eurofala nie zawiera włókien azbestu, a to one były najbardziej szkodliwe. W zamian za azbest, eurofala wyposażona została w inne włókna, które zapewniają jej wysoką odporność, ale są to materiały w pełni bezpieczne dla zdrowia ludzkiego. W związku z tym eurofala jest dobrym zamiennikiem jeśli planujesz wymianę eternitu w Twoim domu.

Ekologiczna EuroFala

Dodatkową zaletą, którą posiada eurofala, jest jej ekologiczność. Tworzywo, z jakiego wykonany został ten zastępnik eternitu zawiera włókna biodegradowalne, a zatem jest to rozwiązanie przyjazne dla natury i otoczenia. Jeśli poważnie myślisz o wymianie eternitowej instalacji w Twoim domu, pomyśl o swojej kieszeni oraz przyrodzie i zakup płyty eurofala.