Drogi i ulice przyjazne dla mieszkańców

Rozwój infrastruktury jest zazwyczaj bardzo mile przyjmowany przez mieszkańców. Jednak nowe drogi i ulice często wiążą się również z różnego rodzaju uciążliwościami. Ludzie, którzy mają domy na posesjach umiejscowionych w bezpośrednim sąsiedztwie budowanej drogi szybkiego ruchu lub drogi zbiorczej często obawiają się, czy duży ruch po takiej drodze nie będzie sprawiał, że w pobliżu drogi nie będzie po prostu zbyt głośno.

Jeżeli jednak wykonawca danego odcinka drogi zainstaluje odpowiednie ekrany i obudowy akustyczne, większość problemów udaje się rozwiązać a przejeżdżające samochody, nawet w godzinach szczytu nie utrudniają życia ludziom zamieszkałym w najbliższym sąsiedztwie.

Ekrany i obudowy akustyczne pozwalają uniknąć wielu uciążliwości.

Już na etapie planowania sieci dróg i autostrad warto bardzo dokładnie rozważyć wpływ danego fragmentu infrastruktury drogowej na życie ludzi, których domy znajdują się blisko takiej drogi. Dzisiejsze, nowoczesne budownictwo drogowe stara się unikać takich problemów – instaluje się różnego typu tłumiki hałasu oraz ekrany, dzięki którym poziom hałasu udaje się zredukować do poziomu, który jest w pełni akceptowalny i który nie stanowi niebezpieczeństwa dla zdrowia osób mieszkających w pobliżu takiej drogi.

Jak zredukować do minimum poziom hałasu?

Dzisiejsza technologia pozwala w bardzo dużym stopniu zminimalizować ryzyko szkodliwego wpływu hałasu na zdrowie i komfort mieszkańców osiedli i domów położonych w bezpośredniej bliskości dróg, po których porusza się coraz większa ilość samochodów. Stosowane dziś tłumiki hałasu, ekrany akustyczne, obudowy akustyczne w połączeniu z nasadzeniami roślin, krzewów i drzew, pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty. Dzięki temu sąsiedztwo takiej drogi nie jest już specjalnie uciążliwe. Zastosowane tłumiki i ekrany oraz zieleń sprawiają, że mieszkanie w pobliżu dróg, po których w godzinach szczytu porusza się nawet bardzo dużo aut, nie jest już tak nieprzyjemne, jak by się to mogło wydawać. Poziom hałasu jest utrzymany na bezpiecznym poziomie.

 

obudowy akustyczne i tłumiki hałasu