Dieta bez laktozy

Nietolerancja laktozy

Laktoza jest produktem zawartym w mleku i produktach mlecznych. Niektórzy nie mogą spożywać laktozy, gdyż cierpią na nietolerancję. Co ciekawe, coraz więcej osób decyduje się na taką dietę, nawet mimo tego, że mogą spożywać produkty mleczne.
Wyszukując frazę w serwisach internetowych, np. dieta bez laktozy Warszawa, znajdziemy mnóstwo ofert dietetyków, którzy pomogą w dostosowaniu takiej diety do danej osoby. Korzystają z niej przeważnie osoby z nietolerancją laktozy, która objawia się wzdęciami, biegunkami, nudnościami, bólami brzucha. Oczywiście stwierdzenie nietolerancji laktozy powinno być poparte badaniami lekarskimi, aby uzyskać pewność co do znaczenia tych dolegliwości.

Dieta bez laktozy

Przemysł spożywczy odnośnie laktozy jest niestety dosyć bogaty, a wyeliminowanie całkowite tego składniku ze swojej diety wiąże się ze sporymi niedogodnościami. Laktoza bowiem znajduje się nie tylko w mleku, ale także w wielu innych produktach spożywczych. Największym zagrożeniem jest w tym przypadku mleko krowie, kozie i owcze, jogurty, kefiry, mleko w proszku. Z tego osoby chore muszą bezwzględnie zrezygnować. Na szczęście producenci żywności starają się także produkować te wyroby bez laktozy, znajdziemy więc w sklepach mleka i jogurty bez laktozy, co jest sporym ułatwieniem.
Pomoc dietetyka w tym przypadku jest jak najbardziej wskazana (np. wspomniana już dieta bez laktozy Warszawa), gdyż on nakieruje nas na spożywanie właściwych i zdrowych dla organizmu produktów.

dieta bez laktozy warszawa

Dietetyk jest fachowcem w dziedzinie ustalanie diety, porad dotyczących zdrowego żywienia, a do każdego pacjenta podchodzi w sposób indywidualny. Każdy organizm bowiem jest inny i potrzebuje czego innego. Nietolerancja laktozy jest przykrym objawem, jednak można z tym żyć – trzeba zrezygnować z produktów zawierających ten składnik, jeśli chce się zachować zdrowie.