Czas na sadzonki – jakie kupować?

Sadzonki borowki amerykanskiej – pysznie!

Jesienią zdołamy sadzić nowiutkie krzaki i krzaczki do swojego skweru.
Pod warunkiem że zasadzimy tylko roślinki dekoracyjne to naturalnie nie zaobserwujemy żadnych owoców, jeśli zaś postanowimy na krzaczki owocowe to w nadchodzącym nagromadzimy dla siebie rozlicznego wariantu owoce.

”sadzonki

Niesłychanie popularne są maliny, których rodzaje dziś są takie, iż maliny zostają na krzakach aż do pierwotnych zimnych dni. Owocowe krzaki to borówka amerykańska sadzonki jej są wyborne dla młodych rolników, jest nieugięta na mróz, mało wymagająca również nadzwyczaj łatwo przyjmuje się do ziemi. Wszelakiego wariantu sadzonki borowki amerykanskiej dają nam plony podobne swoim wyglądem polskie jagody, są one jedynie trochę większe.

Sadzonki jagody kamczackiej – fakty

Borówka amerykańska gałązkami dojrzewa nawet do 2,5 m, po zasadzeniu jesienią, należy trochę osłonić ją przed pierwszymi chłodami, darować jej zwyczajnie termin na należyte ukorzenienie się. Odpowiednio jest zasadzić ją na miejscu słonecznym, ochronionym przed wiatrem, nie jest łapczywym kąskiem dla szkodników, przeto nie należy ją szczególnie spryskiwać. Powinno się zaledwie dwa razy do roku nawozić ją, nawozem celowo przeznaczonym dla borówki amerykańskiej.

Innym typem, rośliny niewiele wymagającej są sadzonki jagody kamczackiej, uprawiane z powodzeniem w naszym kraju, stworzono sporo jej klas, a najsłodsza nazywa się „Wojtek”.

”sadzonki

Krzewy tejże sadzonki są odporne na chłód, wytrzymują niesłychanie spory mróz, mają malutkie potrzebowania ziemne, a rodzą w okresie wczesnej wiosny, ponieważ owoce jagody kamczackiej jesteśmy w stanie zbierać jeszcze przed truskawkami.
Jagody będą do skonsumowania natychmiast lub do różnych przetworów czy też wypieków.

Jeżeli na jesień zasadzimy należyte krzewy to wiosną będziemy posiadać przepyszne owoce, jakie ucieszą nas i wpędzą w błogość na skutek naszych ogrodniczych zdolności. W polskich wymogach atmosferycznych najlepiej jest zasadzić sadzonki mrozoodporne.