Choinki sztuczne

Co roku wiele polskich rodzin staje przed trudnym wyborem, jakie choinki sztuczne wybrać do swojego domu – żywą i ekologiczną czy sztuczną i wieloletnią. Oba rodzaje choinek mają wady i zalety, które pokrótce postaram się przybliżyć.

Dlaczego warto wybrać choinki sztuczne?

Choinki sztuczne są inwestycją na lata, przy odpowiednim przechowywaniu mogą zdobić nasz dom przez kilka lub kilkanaście lat. Są bardzo łatwe w utrzymaniu, praktycznie się nie sypią ani nie przewracają. Choinki sztuczne mają bardzo stabilną konstrukcję i piękny wygląd igieł i gałązek, które są ciemnozielone i grube. Na pierwszy rzut oka ciężko odróżnić sztuczną choinkę od tej żywej.

choinki sztuczne

Poza tym choinki sztuczne są dostępne w wielu supermarketach i na stronach internetowych. Możemy wybierać spośród wielu modeli o różnych wysokościach i kolorystyce. Dodatkowo tego rodzaju choinki są bezpieczne, bo nie są łatwopalne, gdyż nie wytwarzają żywicy.

Czego nie mają choinki sztuczne?

Pomimo tego, że choinki sztuczne bardzo dobrze naśladują żywe drzewka, brakuje im kilku ich cech. Po pierwsze choinki wykonane z tworzyw plastikowych nigdy nie będą pachnieć lasem, którego zapach tworzy niezwykły świąteczny klimat. Po drugie żywe choinki są ekologiczne, po świętach można je spalić w piecu czy na ognisku albo oddać jako odpady bio. Wiele osób decyduje się na posadzenie swojego drzewka świątecznego do ziemi, co ma pozytywny wpływ na środowisko. Niestety choinki sztuczne, które wykonane są w większości z plastiku rozkładają się przez setki lat i mają negatywny wpływ na planetę.

Dowiedz się więcej na https://www.swiatchoinek.com/PL/Sklep/