Bezpieczna alternatywa dla liposukcji

Odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna powodują, że tracimy zbędne kilogramy. Czasami, jednak zdarza się, że nie jesteśmy w stanie schudnąć z brzucha. Brzuch to miejsce, z którego najtrudniej zrzucić kilogramy. Zwisający brzuszek jest bardzo nieestetyczny, często z jego powodu mamy kompleksy, staramy się robić mnóstwo brzuszków i ćwiczeń na mięsień prosty oraz na mięśnie skośne, ale nic nie pomaga. Z pomocą idzie nam stosunkowo nowa terapia.
krolipoliza kraków
Kriolipoliza polega na zamrażaniu naszego tłuszczyku. Brzmi strasznie? Nie ma się czego bać, to jedna z bezpieczniejszych metod, jest całkowicie bezinwazyjna i stosunkowo bezbolesna. Zabieg przeprowadzany jest w salonach kosmetycznych przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Nasz tłuszcz zassany zostaje przez specjalną głowicę. Następnie odbierane jest z niego ciepło. Wykorzystywane jest tutaj zjawisko polegające na tym, że tłuszcz jest nietrwały w niskiej temperaturze, komórki tłuszczowe – adipocyty pod wpływem niskiej temperatury rozpadają się, a zgromadzony w nich tłuszcz jest w sposób naturalny przez organizm wydalany.

Gdzie wykonać zabieg kriolipolizy w Krakowie?

Zabieg możemy przeprowadzić w wielu salonach kosmetycznych. Jeśli nie wiemy, gdzie znaleźć taki gabinet wystarczy wpisać w wyszukiwarce nazwę naszego miasta oraz nazwę zabiegu, i tak po wpisaniu: kriolipoliza kraków otrzymujemy najbliższe gabinety w naszym mieście. Temperatura, którą poddajemy nasze ciało jest zależna od tego jak gruba jest nasza tkanka tłuszczowa. Im większą mamy fałdkę, tym niższa temperatura jest dla nas polecana. Przy grubej warstwie komórek tłuszczowych stosujemy temperaturę nawet do minus pięciu stopni Celsjusza. Mniejsza tkanka to temperatura w granicach zera. Nie musimy obawiać się o nasze naczynia krwionośne czy nerwy, nie są narażone na niskie temperatury. Nic im nie będzie. Nie wszyscy jednak mogą poddawać się takim zabiegom, nie są wykonywane na kobietach w ciąży oraz na tych karmiących piersią. Nie polecane są osobom o bardzo niskim ciśnieniu. Chora wątroba dyskwalifikuje do wykonania zabiegu. Po opracowaniu tej metody liposukcja odchodzi do lamusa, z racji możliwych powikłań po zabiegowych. W przypadku zamrażania tkanki tłuszczowej nie musimy obawiać się, że coś nam będzie. To metoda bezinwazyjna, jedyne skutki to lekkie zaczerwienienie, opuchlizna albo siniaki. Nie jest to jednak niebezpieczne tylko trochę bolesne i dyskomfortowe. Jedynym minusem jest okres oczekiwania na efekty, zwykle pierwsze rezultaty przychodzą po paru tygodniach, u osób ze słabszym metabolizmem trzeba poczekać nieco więcej.